Дерев'яна ложка для меду, Сувенірна
Опис
Ложка для меду дерев'яна - це спеціальна ложка для меду з дерева, відрізняється формою, що нагадує веретено, з якого тягучий продукт рівномірно і акуратно стікає.
Загальна довжина ложки 140 мм. Максимальний діаметр веретенообразного черпала 25 мм. Діаметр ручки в найбільш тонкому місці 8 мм, в найбільш товстому місці - 10 мм.
Навіщо потрібна спеціальна ложка.
Найменша крапля, загублена на скатертину, поверхню столу або на руки обертається неприємною «довгограючою» липкістю. Звичайну ложку, яку використовують для споживання меду з банки, доводиться ретельно очищати об край посуду, в результаті чого остання також стає липкою. Ще момент: якщо ви робите солодкий бутерброд і обтираєте ложечкуоб його край, є ризик потрапляння хлібних крихт в банку, через що мед придбає непривабливий вигляд і може навіть закиснути.
Спеціалізована ложка з прорізами потрібна для того, щоб акуратно набрати і перемістити мед в порційний посуд, чайну чашку або на булочку. Особлива форма виключає краплі в непотрібних місцях і потрапляння крихт в ємність для зберігання. Секрет акуратності в поглибленнях, що утримують продукт під час обертання.Як і будь-яка ложка, медова ложка складається з черпала і тримача. Але якщо тримач не являє собою нічого незвичайного, то черпало у медового ковша - щось особливе. Винахідники медовоъ ложки для практичності конструкції створили її у вигляді еліпсоїдного потовщення з декількома поперечними прорізами. Така форма ложки для меду дозволяє переносити рідку солодкість до чашки з чаєм, млинчика або бутерброда, не втрачаючи ні краплі.
З давніх часів відома саме ложка в формі веретена або булави з прорізами, виготовленими з деревини. Цей матеріал фахівці вважають найбільш відповідним для зберігання продуктів бджільництва. Ароматний продукт не втрачає якості і користі при контакті з деревом. Навіть за зовнішнім виглядом красива природна фактура деревини чудово гармоніює з благородним ласощами - блаженство для естетів.
Як користуватися ложкою для меду:
1. Відкрийте банку (бочонок, спеціальну медовницю), де зберігається мед.
2. Опустіть в ємність медову ложку.
3. Повільно перейдіть її навколо осі. При цьому мед проникне глибоко в прорізи і залишиться заблокованим там, поки вісь буде розташовуватися вертикально.
4. Вийміть медову ложку, акуратно перенесіть її до «пункту призначення», залишаючи в вертикальному положенні і злегка покручуючи.
5. Над чашкою (блюдцем, бутербродом) переведіть ложку в горизонтальне положення, переставши обертати. Мед почне стікати невеликими цівками.
6. Дочекавшись моменту, коли стече потрібна порція, поверніть ложку з залишком меду в вертикальне положення і перемістіть в банку.
Важливо! Багато видів меду кристалізуються і стають твердими. Якщо залишити ложку в банці з таким продуктом, то через деякий час вона виявиться заблокованою в застиглій масі. Обов'язково розм'якшіть вміст за допомогою нагрівання, інакше «веретено» зламається.
Особливості догляду за дерев'яними ложками
Не підлягає сумніву, що кращий матеріал ложки для меду - дерево. Але щоб кухонний інструмент залишався довговічним, необхідно дотримуватися деяких нескладних правил.
Зберігайте аксесуар ізольовано від іншого посуду, бажано в особливій стійці або красивій прозорій банці. Завдяки цьому він довго збереже привабливість і стане декоративним елементом кухні.
Ніколи не використовуйте посудомийну машину для миття. Залишки продукту легко змиваються теплою водою, а забруднення - мильним розчином або засобом для посуду. Всякий раз після миття ложку-веретено необхідно ретельно просушувати. Зазвичай дерев'яні ложки для меду після виготовлення рекомендують обробити маслом, що підвищує водостійкість матеріалу і перешкоджає його розтріскуванню. Масло краще взяти лляне або обліпихи. Його потрібно попередньо нагріти, потім втерти в поверхню від пилу м'якою бавовняною тканиною. Не зайве повторити процедуру: деревину слід просочити грунтовно.
Характеристики
Країна-виробник | Україна |
Матеріал | Деревина |
Вага | 15 г |