Кліточка для матки універсальна (жовта)
Опис
Кліточка для матки універсальна застосовується при відділенні матки або маточника від бджіл під час підсадки маток або при виводку їх на пасіці.
Раніше для збереження маточників, маток і їх підсадки в сім'ї використовували однотипні клітинки (в основному, металеві - клітинка Титова), а для транспортування маток - інші (дерев'яні), які іноді використовуються і для їх підсадки. Про універсальні клітини не було відомо. На шляху розробки такої - автором була запропонована, випробувана і впроваджена у виробництво багатофункціональна клітинка, яка широко використовується бджолярами України і деяких зарубіжних країн для транспортування, підсадки маток і створення їх банку. Від подібних клітинок, вона відрізняється розмірами, а також тим, що у неї є заслонка і елементи з'єднання.
Використання клітинки для транспортування маток. Клітинки заповнюють канді при закритій засувці, відсунувши кришку або знявши її повністю так, щоб зручно було заповнювати кормові відсіки. Їх заповнюють на рівні перегородки відсіків. За бажанням, бджіл і матку на період перебування в клітці можна забезпечувати водою. Її вводять шприцом в губку або поролон, розміщені у відсіку.
Матку і супроводжуючих бджіл можна заселяти різними способами.
Формування посилок. Заселені клітинки між собою з'єднують за допомогою сполучних елементів. Вони влаштовані так, що забезпечують необхідний обмін повітря під час транспортування. Невеликі партії маток (до семи) можна відправляти в спеціальних конвертах. Для формування посилок великих партій використовують картон і скотч. При цьому ряди клітинок в посилці розташовують так, щоб корм одного ряду розташовувався над матками і бджолами сусіднього ряду. Таке розташування при деяких умовах транспортування оберігає маток від перегріву.
Підсадка маток. Клітинку розташовують над рамками вентиляційними отворами до низу вулички або між рамками. Супроводжуючих бджіл випускають. Заслінку, в залежності від стану сім'ї, виймають відразу або через якийсь час. Для цього кришку клітки трохи відсувають убік бджіл з маткою і виймають заслінку, піддягаючи її кутом леза стамески. Коли обидва канали відкривають одночасно, то бджоли протягом доби звільняють від корму короткий канал, заходять до матки, вступають з нею в тактильні і кормові контакти і поширюють про неї інформацію в сім'ї.
Протягом двох діб бджоли звільняють канали від корму, і матка виходить в сім'ю. Однак відкривати обидва канали одночасно не завжди безпечно. Бджоли можуть вбити матку. Краще довгий канал відкрити через 4-6 днів. Пасічнику необхідно перебороти бажання випустити матку якомога швидше, так як в цьому випадку воно часто закінчується гірким розчаруванням - втратою довгоочікуваної матки. Щоб цього уникнути, витягують заслінку і нею вертикально перекривають вихід каналу на необхідний час, яке визначається станом сім'ї, в яку підсаджується матка.
Габаритні розміри:
- Висота - 13мм
- Довжина - 85мм
- Ширина з вушками - 38мм
Характеристики
Країна-виробник | Україна |
Ширина | 38мм |
Товщина | 13мм |
Довжина | 85мм |
Вага | 10г |