Комплект обладнання для збору бджолиної отрути
Опис
Бджолина отрута - це продукт, що виділяється отруйними залозами бджіл. Отруйні залози починають функціонувати з третього дня життя бджоли. Далі відбувається поступове накопичення отрути, кількість якого до двотижневого віку комахи досягає максимуму і далі залишається незмінним до кінця життя бджоли.
Кожна бджола виробляє близько 0,2 мг отрути. Так як бджолина отрута складається переважно зі складних білкових з'єднань, його повторне продуціювання вимагає від організму бджоли значних втрат внутрішніх ресурсів, що призводить до сильного виснаження комахи.
Сама отрута являє собою майже безбарвну рідину з легким жовтуватим відтінком, що володіє специфічним запахом і пекучим смаком. До його складу входять органічні кислоти, гістамін, амінокислоти, пептиди, ферменти, стерини, глюкоза, жири, соляна кислота та інші складові в різних співвідношеннях. Пропорції компонентів змінюються в залежності від віку комахи: у молодої бджоли вище концентрація меліттіна, а у старшої - гістаміну.
Поряд з цим бджолина отрута в комплексі і в невеликих дозах (2 - 3 бджоли) має в цілому позитивну дію на організм людини. Важливою умовою його застосування є відсутність протипоказань (алергічні реакції, індивідуальна непереносимість). Якщо говорити простіше, незначна доза шкідливих речовин лякає наш організм, але не шкодить йому. В результаті отриманого стресу він мобілізує свої сили і самосцілюється.
І як тут не згадати слова Парацельса про те, що отруту від ліків відрізняє лише доза.
Бджолина отрута є цінною сировиною для фармацевтичної промисловості.
Як же добути бджолину отруту самостійно? Для відбору цього виду продукції буде потрібен спеціальний апарат. Його можна виготовити самостійно за кресленнями, але все ж краще придбати готовий. Апарат такого призначення представлений у нас на сайті. Працює він за принципом слабкого пульсуючого електричного роздратування бджоли, стимулюючи у неї рефлекс виділення отрути без пошкодження самого жала і всього жалящого апарату. Прилад складається з акумулятора, електростимулятора, ядозбірної рамки і скла для збору отрути, ножа-скребка для зняття отрути зі скла і тари для короткочасного зберігання готової сухої отрути-сирцю.
Технологія така: для виробництва отрути підходять тільки сильні сім'ї, які мають не менше 8 рамок розплоду. Увечері або дуже рано вранці, коли всі бджоли в вулику, над розплодною частиною гнізда ставимо ядозбірну рамку і підключаємо до приладу. Вулик закриваємо. Включаємо прилад на годину, потім робимо 15-хвилинну перерву і так повторюємо ще один-два рази. Але не більше! Потім прилад відключаємо, виймаємо з вулика обладнання, а сам вулик закриваємо.
Ядозбірна рамка складається зі скляної підставки, на яку бджоли відкладають отруту, а також провідників, які натягнуті на рамку.
Електричні імпульси подаються з генератора на ядозбірну рамку з сидячими на них бджолами. Ці імпульси дратують бджіл не завдаючи їм шкоди і змушують жалити скло рамок. Отрута на стеклах швидко кристалізується і в кінці сеансу ядозбіру легко зчищається лезом ножа.
Повторно проводити сеанс збору бджолиної отрути можна не раніше, ніж через два тижні.
Ядозбірне скло забираємо в приміщення, де просушують його при температурі + 40 ° С. У спеціальному заскленому ручному боксі відскрібати зі скла в банки з темного скла суху отруту. Її можна так зберігати при температурі + 15 ° С не більше доби.
Не можна допускати попадання прямого сонячного світла на отруту на всіх етапах виробництва, інакше вона почне руйнуватися.
Ще одна пересторога: бджолина отрута в чистому вигляді дуже гігроскопічна і летюча, і що найнеприємніше - вона небезпечна для організму людини!
У зв'язку з цим на всіх етапах виробництва пасічника слід захистити себе від вдихання її парів і безпосереднього контакту з нею шкіри, а також слизових оболонок. Для цього слід в обов'язковому порядку застосовувати індивідуальні засоби захисту: гумові рукавички, захисні окуляри, респіратор або протигаз (https://parkplus.com.ua/protivogaz-gp5-sumka-filtr/).
Залежно від інтенсивності відбору від кожної сильної сім'ї за сезон можна отримати від 2-х до 10-ти г отрути.
Збір отрути технологічно складний і шкідливий для здоров'я, він ще й дуже підвищує агресивність пасіки, знижує до мінімуму медову продуктивність і дуже послаблює сім'ї.
Характеристики
Країна-виробник | Китай |