Щавлева кислота, 1 кг (для профілактики вароатозу)
Опис
Щавлева кислота - це ефективний і безпечний ветеринарний засіб для боротьби з проявами кліщових захворювань у бджіл. У країнах Європейського союзу та інших частинах світу щавлеву кислоту застосовують повсюдно (як і мурашину кислоту), це простий, ефективний і екологічний спосіб боротьби з закліщеністю бджолиних сімей, із застосуванням якого в продукти бджільництва не потрапляють речовини, шкідливі для бджіл і людини .
Методика застосування
Згідно вказівок щодо застосування щавлевої кислоти при варроатозі бджіл затверджених Головним управлінням ветеринарії від 21.10.82, її застосовують декількома способами: обприскування і сублімація в спеціальному обладнанні (субліматор).
Обприскування щавлевої кислотою:
Робочий розчин двох-відсоткової щавелевої кислоти готують, розчинюючи 20г кристалічного порошку кислоти в 1л кип'яченої теплої води. Після цього зрошують міжрамковий простір вулика дрібнодисперсним обприскувачем типу Росинка, Блиск, садовим обприскувачем або іншим (важливо щоб розприскування було максимально дрібними крапельками). Обробку проводять на відстані 25-30см під нахилом 30-40 ° до рамок з розрахунку 5-10ml розчину на один міжрамковий простір. На одну бджолосім'ю витрата складе приблизно 100-120ml. Якщо вулики багатокорпусні, то обробку починають з нижнього корпусу. Обприскування проводять навесні, тричі, з інтервалом в 1 тиждень, і в осінній період, після останнього медозбору, температрура повітря при цьому повинна бути не менше 15 ° С. Щавлева кислота діє на бджіл так само сильно як і мурашина кислота, але при цьому впливає на фізіологію бджіл м'якіше.
Обробка методом сублімації:
При обробці таким способом використовують близько 2г щавлевої кислоти на кожні 10-12 рамок з бджолами. Її засипають в нагрівальний відсік субліматора, розігрівають до температури 210С, вводять патрубок субліматора в нижній льоток, і чекають близько 20-30 с.
Заходи безпеки:
При використанні щавлевої кислоти, бджоляр повинен дотримуватись заходів безпеки і працювати в протигазі, так як пари кислоти токсичні для людини і можуть викликати хімічний опік слизових поверхонь і легень у людини.
Зберігання:
Завод-виробник радить зберігати щавлеву кислоту в герметично закритих пакетах або ємностях, приміщення - повинно бути сухим з мінімумом сонячного освітлення, в місцях недоступних для дітей.
Пасічнику слід знати, що при зберіганні кислоти в стані розчину, вона швидко втрачає свої акарицидні властивості.
Обробка бджіл парами щавлевої кислоти надійна, швидка, проводиться без розбирання вулика, в безплідний період осені або малоплідністю період весни. Все вище перераховане дає можливість активно застосовувати екологічний спосіб в практиці бджолярів всієї країни, як на малих пасіках, так і в промислових масштабах.
Характеристики
Тип | Від варроатоза |
Країна-виробник | Україна |
Об `єм | 1 кг |
Форма ліків | Порошок |
Спосіб застосування | Випаровувач |